Desember er godt i gang og det betyr at det nærmar seg Grendacupen. Tradisjonen tru blir turneringa i Hareidhallen arrangert 28. og 29. desember, i år for 24. gong.
Påmeldinga til turneringa har vore open sidan midten av november, og no er det ikkje lenge igjen til påmeldingsfristen 10. desember. Nokre lag er allereie påmeldt, men det er eit godt stykke igjen til ein når like mange lag som i 2016. Då var det totalt 33 lag, 18 i herreklassen, seks i dameklassen og ni i ungdomsklassene.
Begge finalelaga frå 2016 er på plass i herreklassen. ”Kvil dej” enda på den sure andreplassen i 2016, men var første lag som melde seg på til årets turnering, tett følgt av fjorårsvinnarane ”Kvælartak”. Onsdag var det elleve lag registrert i herreklassen, tre i dameklassen (”Holemix”, ”Whoisyourdaddynow” og «Gylne tider») og tre lag i ungdomsklassane (to gutelag og eitt jentelag).
Desse laga er allereie klare for Grendacupen:
Herrelag:
Kvil dej
Nikolai Røyset, Øyvind Hagen, Tomas Østrem, FranjoTepuric, Martinus Bakken, Joachim Røyset, Georg Rise Gaasø, Fredrik Muren, Kevin Hestholm
Kvælartak
Venthan Keetheswaran, Nils-Erik Engen, Martin Breivik, Sveinung Tilseth, Isak Haanes, Stig Andor Engen, Ole Monrad Alme, Audun Øvrelid, Amund K. Rasmussen
Sei du det?
Kristoffer Sætrenes, Ole Andre Ringstad, Ola Kalvø Vattøy, Lars A.D. Folkestad, Christoffer Rekdal, Christian Mork, Odd-Magne Brandal
Holemix
Magnus Holstad, Hallvar H. Møller, Joar H. Møller, Eilliv-Tore Hovlid, Svenn E. Warholm, Lars Roar Holstad, Henrik Hareide, Mathias G.Holstad, Simon G.Holstad, Tor Henning H. Sigbjørnsen
Hæ? Ka du sa?
Emil Hareide, Arthur Hareide, Leonard Roos, Christoffer Kværner, Thanusan Tharumalingam, Hazir Alipoor, Sander Karlsen, Sanjey Surendiran
Lættpils
Crister A. Mork, Preben Nedrelid ,Daniel Reite, Ruben-K. Brandal, Ørjan E. Grimstad, Nikolay Sundgot, Benjamin Slettebakk, Antoni Garshol
HUS
Stian Myrene, Joachim Moldskred, Svein Inge Nesset, Kim-Tore Husøy, Andreas Rise, Gunnar Ringstad, Kjell R. Skarshaug, Bjørn V. Bjåstad, John A. Bjåstad, Ole Marius Rise
Slav
Håvard K. Bjåstad, Aleksander Rekdal, Ben Bunto, Sivert Pieroth, Bam, Gustav Bjørlykke, Fredrik Andresen, Håvard Øvrelid
Sygjing
Kristian B. Blaalid, Elias Martin Flø, Joakim Ulstein, Nathaniel Brekke, Håvard M. Breivik, Sander Kanestrøm, William V. Bigset, Even Bjåstad, Andreas Rise
Krædene
Karl Johan Fjelle, Ørjan Yri, Kim Lillebø, Frank R. Moldskred, Robert Flø, Stian Garnes, Peter A. Brandal, Peter Paus
6 Kvite å 2 Vårrulla
Filip A. Varhaug, August J. Brandal, Sebastian Gjerde, Kim-Andre L. Alvestad, Svenning Veiseth, Marhias H. Riise, Alfred Gjelseth, Ruben B. Storøy
Damelag:
Holemix
Eva Janne Holstad Lene Bjåstad, Hanna G. Holstad, Katrine Holstad, Therese Holstad, Silje Holstad, Ingeborg Hasund
Whoisyourdaddynow
Olea L. Flø Larsen, Kethleen Lorenzo, Andrine Nevstad, Cecilia Bakke, Vilde Sundal, Ine Sleipnes, Hannah Rekdal, Oline Marø Sundgot
Gylne tider
Ingvild Pedersen, Stine M. Sundgot, Kristin Marø, Arnhild Å. Bigset, Martine S. Holstad, Andrea Sævik, Caroline Overvåg, Victoria Røren
Ungdomslag (gutar):
Supreme
Filip A. Moldskred, Christian M. Breivik, Filip H. Rogne, Johannes Knardal, Pravin Selva, Nikolas Brandal, Vegar H. Elveseter
Koffor melde vi oss på?
Olavius B. Vikebakk, Jack Alme, Andreas Knardal, Gabriel Petterson, Odin Bakke Hareide, Emil Olai Hasund
Ungdomslag (jenter):
White chicks
Hanna Bakkely, Amanda Thorseth, Malin Rise, Andrine Gaasø, Marianne Riise, Caroline Korshaug, Frida Jensen, Emile Alvestad