Ådne Andersen til topps

Ådne Andersen gav tidleg beskjed om at han hadde tenkt å vinne Grimstadvatnet Rundt. Her kjem han i fin stil som førstemann føre Martin Hauge Nilsen. 

Olaug Orten Trovåg vann kvinneklassa. 

Nyhende

Ådne Andersen er tilbake - i god form. I dag laurdag vann Hareid-løparen den fjerde og siste utgåva av Grimstadvatnet Rundt denne vinteren på tida 26.49, som er om lag eit minutt betre enn den tidlegare rekorden hans.

Ådne har vore ute av bildet ei tid på grunn av ein skade, men har fått trene godt dei tre siste månadene.

Men det er først og fremst mellomdistanseløpar han er. Neste helg skal han delta på 800-meter i eit innandørsstemne i regi av Tyrving.

I kvinneklassa vann denne gongen Olaug OrtenTrovåg frå Hareid IL på 34.24. Jenny Stokkevåg Berg, som har vunne kvinneklassa i dei tre første løpa, var ikkje med denne gongen.

61 deltok i løpet, som gjekk i stille, fint vêr.

Resultat:

M u/17

Andreas Nesset Jr., Hareid 34,06

Markus Hareide, Hareid 37,30

Tarje D. Riise, Hareid 38,57

Samuel Holstad, Hareid 43,01

Steffen Anderson, Dimna 43,34

Joakim Bigset, Hareid 48,59

M 17 - 34

Ådne Andersen, Hareid 26,48

Martin Hauge Nilsen, Kondis 28,26

Leiv Jakob Berstad, Flø 29,14

Ola Kalvø Vattøy, Hareid 31,22

Einar Orten Trovåg, Hareid 32,10

Hiwa Alipoor, Hareid 34,27

Rune Leikanger, Emblem IL 36,13

Marcus Bjerkvik Gjerde, Hareid 39,30

Torstein H. Sivertsen, Hareid 47,38

Kevin Hestholm, Hareid 48,57

M 35 - 39

Lars Petter Bjørlykke, Hareid 29,36

Nuno Fornelos, Tennfjord 30,10

Erlend Havåg, Dimna 33,01

Marcus Vedeler, Eid IL 34,51

M 40 - 44

Dag Johny Seljeseth Dimna 29,42

Jonny Tømmerbakk Ulsteinvik 31,26

Ronny Nipen Rise bygg 36,39

M 45 - 49

Jan Einar Roos SUFH 31,08

Stig Sæther Dimna 31,54

Bjørn Oskar Holstad Hareid 33,18

Inge Jonny Hide Kleven 33,36

Idar Hatløy Dimna 36,16

Øystein Kvalen Dimna 36,45

Arthur Solevåg ABB 38,52

M 50 - 54

Gerd Niebelschu Grong IL 33,3

Tor Havåg Ulstein omegn sykkelklubb 37,04

Svenn Tranvåg Brandal 38,08

M 55 - 59

Arne Heggen Voldaperserane 31,26

Eldor Skeide Freddan 34,16

Odd Elvanes Hareid 34,36

Gunnar Johnsen Freddan 37,17

Stig Grimstad UVS 37,48

Dag Vaagen Gursken 40,45

Vidar Ulstein Hødd 43,08

M 60 - 64

Odd Arne Holstad, Hareid 34,54

Dag Snipsøyr, Hareid 36,05

Inge Asbjørn Haugen, Hornindal 37,39

Kjell M. Fagerlund, Hasundgot 38,17

Per Arne Pedersen, Hasundgot 38,28

Konstatin Georgiudis, Tennfjord 43,52

M 65 - 69

Per Storøy, Bergsøy 42,57

K u/17

Olaug Orten Trovåg, Hareid 34,24

Madelen Gustavsen, Dimna 37,02

Elen Alme, Hjørungavåg 38,16

Johanne Rise Kvalen, Dimna 41, 28

Ludmila Danoeva, Hareid 42,39

Astrid Oline Roppen, Hødd 43,19

K 35 - 39

Gry Antonsen, Hasundgot 40,45

K 40 - 44

Sigrun Hatløy, Dimna 40,03

Kathrin Rise, Dimna 41,28

Mary Ann Brandal, Brandal 45,37

K 45 - 49

Irene Rødseth, Gjerdsvika 38,18

Anne-Mari Pilskog, Brandal 42,07

K 50 - 54

Sølvi Løvøy, UVS 36,55

Birgit Baade Sunde, Eiksund 39,44