André Hammerø Løset på veg innetter Røysetvegen.

Dei fleste var samde om at løpsforholda gav i alle fall 1 minutt svakare tider enn dersom det hadde vore bar bakke.

Nr. 2 bak Løset var den unge Dimna-utøvaren Joachim Gustavsen, som sprang på imponerande 28,43 og vann spurtduellen med Joar Moldskred, Hakallestranda, som fekk 28,50.

Fjerde og siste mann under 30 minutt var Joachim Tranvåg frå Brandal. Han fekk tida 29,52.

På kvinnesida hadde Ingvild Lein frå Ålesund best tid med 34,48 - nokre få sekund betre enn Vilde Ottestad frå Molde Olymp.

Den tredje utgåva av GR denne vinteren - og det 124. løpet i denne serien totalt - fekk oppslutning frå 45 deltakarar.

RESULTATLISTE:

MENN

M UNDER 17 år

Joakim Gustavsen Dimna 28,43

Simon Holstad Grimstad Hareid 34,16

Brede Espelid Hødd 40,43

M 17 - 34

Andre Hammerø Løseth Kristiansand IF 26,01

Joar Moldskred Hakallestranda 28,50

Joachim Tranvåg Brandal IL 29,52

Martin Haug Nilsen Kondis 31,22

Jon Erik Skeide Freddan 33,38

Olve Brandal Klivrelaget 38,11

Einar Orten Hareid Il 39,36

Kevin Hestholm Flø IL 41,30

M35-39

Erlend Havåg Klivrelaget 34,41

M 40-44

Jan Einar Roos SUFH 32,40

Bjørn Oskar Holstad Hareid 32,42

Tord Espelid Hareid Ungdomsskule 36,06

Tor Dimmen Freddan 36,14

Rudy Amundsen Kleven Maritime 36,20

Øyvind Ertesvåg LK Heider63 36,57

Arnt Ivar Berg Freddan 38,02

Jermund Myrene Haddal 41,14

M 45-49

Ove Ertesvåg LK Heider63 41,06

M 50-54

Eldor Skeide Freddan 33,34

Jørgen Clausen Håvoll Il 36,41

Ståle Rasmussen Kleven Maritime 36,55

Leif Vartdal Hødd 39,06

M 55-59

Odd Elvanes Hareid Il 32,28

Jan Petter Venøy Selje/Kondis 39,50

Per Arne Pedersen Hasundgot 41,26

Vidar Ulstein Hødd 44,54

M 60-64

Hegle Fugleseth Kondis 33,30

Kjell M. Fagerlund Hasundgot 38,37

Per Storøy Bergsøy 47,22

M 65-69

Per Gjerde Hasundgot 41,53

KVINNER

K under 17

Jenny Stokkevåg Berg Dimna 35,19

K 17-34

Ingvild Årøen Lein Bjørgvin 34,47

Vilde Ottestad Molde 34,55

Sunniva Drage Bergsøy 36,33

K 35-39

Angelique Helset Ålesund 36,41

Hanne Urke Dimna 38,08

Kirsti Flø Hødd 38,11

Kristin Myrene Haddal 43,35

K 40-44

Lillian Fluge LK Heider63 50,01

K 45-49

Irene Rødset Gursken 44,49

May Gunn Ertesvåg Heider LK 52,44

K 50-54

Mette Lokna Nedreberg Bergsøy 40,44

OBS: Hammerø Løset si tid er den 11. beste gjennom tidene:

1 Marius Bakken 22.50

2 Jan Magne Breivik 25.00

3 Jørn Helge Egset 25.03

4 Robert I. Kleppe 25.21

5 Petter Nørve 25.24

6 Terje Gautvik 25.34

7 Kristian Nedregård 25.37

8 Arnfinn Oksavik 25.44

9 Frank Otto Meinseth 25.48

10 Jan Ove Pilskog 25.55

11 André Hammerø Molnes 26.01